ekodimservis-feed

Навіщо і коли обрізають фруктові дерева

Обрізка дерев – це ключ до успіху будь-якого садівника. Фруктові дерева потребують постійного і дбайливого догляду. Тільки в цьому випадку вони будуть давати регулярний і рясний урожай. Напевно багато садівників стикалися з таким явищем, що сусід по дачі збирає з однієї рослини більше плодів, ніж ви з всієї ділянки. Це говорить про те, що ваш сусід здійснює правильний догляд за своїми деревами, яким ви, на жаль, зневажаєте. З цієї статті Ви дізнаєтеся, для чого потрібна обрізка плодових дерев і як правильно це робити.


МЕТА ОБРІЗКИ ДЕРЕВ


Ця процедура проводиться з метою продовження життя рослин, стимуляції їх росту та отримання великого врожаю. Адже фруктові дерева на присадибній ділянці садять саме з метою отримання плодів. Крім того, обрізка саду дозволяє захистити дерева від шкідників і можливих захворювань.

Взагалі, рослини потребують комплексного догляду. Одної обрізки для отримання рясного врожаю буде замало. Необхідно удобрювати, поливати і обприскувати сад. І тоді ваші плодові дерева будуть красивими, здоровими і, що найголовніше, плодючими.

Те, що обрізка дерев відіграє велику роль в отриманні врожаю, зовсім не означає, що цей захід слід проводити, коли заманеться. Існують певні терміни і методи проведення цієї процедури, найчасатіше обрізку проводять восени або навесні. Недотримання цих правил викличе у дерев протилежний ефект і ви ризикуєте замість квітучого саду отримати купку хирлявих рослин.


ВИДИ ОБРІЗКИ


Видаляючи зайві гілки з крони дерева, ви сильно уповільнюєте його ріст. Досвідчені садівники давно підмітили таку особливість: чим більше дерево, тим дрібніше його плоди. В даний час практикуються такі види обрізання рослин:


 для формування крони

Це робиться для отримання рясного врожаю шляхом формування правильної крони плодового дерева. Зазвичай таку обрізку проводять в період з 2 по 4 рік життя саджанця на вашій ділянці.

Гілки підрізають таким чином, що більш сильні пагони утворюють надійний каркас, що захищає слабші і тонкі гілки. Робити це потрібно з таким розрахунком, щоб знаходяться всередині каркаса гілки, отримували достатню кількість сонячного світла. Помічено, що дерева з правильно обробленої кроною, починають раніше плодоносити і дають більше врожаю.


    для регулювання плодоношення

Саме від цієї процедури залежить регулярність одержуваного врожаю. Сутність такої обрізки полягає в наступному: в залежності від сорту саджанця, пагони зменшують  на певну кількість бруньок. Це число може варіюватися від 3 до 12.


   для відновлення

Полягає у видаленні старих, зламаних або хворих гілок.


   для омолодження

Такий різновид обрізки актуальний тільки для дорослих дерев. Видаляють або вкорочують старі гілки, залишаючи лише молоді пагони. Рекомендується проводити таку процедуру приблизно раз на чотири роки.