ekodimservis-feed

Консервація системи автоматичного поливу

Зимова консервація систем поливу є одним з ключових моментів догляду за системою. Це обов'язкова процедура, яка повинна здійснюватися ще до настання заморозків. Відключення системи автоматичного поливу на період зимових морозів значно подовжить термін експлуатації системи, а також подбає про її безперебійну роботу в теплий сезон. Під впливом морозу і снігу деякі елементи обладнання можуть пошкодитися або вийти з ладу. Саме тому потрібно консервувати систему до настання холодів і робити це усвідомлено.


Як заморозити автополив на зиму: покрокова інструкція

Правильно відключити систему автополиву на зиму самостійно може кожен її володар.  Для цього знадобиться тільки дотримуватися певного алгоритму дій:

Продування системи. Основною метою консервації системи є видалення з неї абсолютно всієї рідини. Кращого результату в цій справі можна досягти за допомогою продувки шлангів стисненим повітрям. Щоб виконати цю процедуру потрібно відключити контролер і перекрити подачу води. Потім всі заглушки з труб знімаються, щоб дати можливість воді максимально стекти. Після цього компресор приєднується до спеціального вузла продувки трубопроводу. Таким чином, продуваються всі зони по черзі, поки з дощовиків не виходитиме тільки повітря. Зазвичай це займає не більше двох хвилин. Занадто довго робити продувку також не рекомендується, щоб не пошкодити труби.


Демонтаж насосу. Якщо насосна станція знаходиться на вулиці або в неопалюваному приміщенні, то її обов'язково потрібно демонтувати. Після того, як з насосної станції також буде злита вся вода, її переносять для зберігання в опалювальне приміщення.


Утеплення електромагнітних клапанів. Для захисту електромагнітних клапанів від морозів, варто подбати про їх утеплення. Зробити це можна скориставшись будь-яким доступним для Вас теплоізоляційним матеріалом.


Відключення електроживлення контролера. Контролер або таймер поливу відключається від електромережі, а верхня панель з екраном знімається. Якщо контролер працює на батарейках, їх рекомендується вийняти.


Просушення ємності з водою. Для цього вся вода з бака або будь-який інший ємності зливається, а люк щільно закривається, щоб під час паузи всередину не потрапляло сміття.


Укривання дощовиками. Даний елемент системи автополиву не потребує демонтажу на зиму. Досить буде лише змастити металеві дощовики спеціальним засобом для захисту від корозії, а самі дощовики накрити ковпачками з пластику.


Зняття датчиків погоди. Замороження системи автополиву передбачає також відключення всіх метеодатчиков. Такі пристрої під час зимових морозів краще зберігати в теплому приміщенні. 


Заходи безпеки при консервації системи автоматичного поливу на зиму

При виконанні всіх цих процедур дуже важливо дотримуватися заходів безпеки.Особливо це стосується роботи зі стисненим повітрям.


Коли Ви працюєте з компресором, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

- ніколи не залишайте компресор працювати без нагляду;

- не здійснюйте продув системи через зворотний клапан;

- не перебувайте поблизу продуваються елементів системи (спринклерів, клапанів);

- не використовуйте компресори, в яких немає регулятора тиску. Якщо діаметр труб менше 5 см - стежте, щоб витрата повітря була в межах від 37 л / с до 47 л / с;

- не забувайте про необхідність використання захисних окулярів, оскільки сильний струмінь повітря піднімає дрібні частинки сміття, які можуть пошкодити очі.


Ці прості правила роботи з компресором стануть гарантією безпечного виконання всіх необхідних завдань для продування системи.

Не варто легковажно ставитися до правил безпеки.  Їх виконання не вимагає особливих зусиль, але в той же час захистить Вас від потенційної небезпеки.


Правильна консервація автополива на зиму дозволить уберегти складові системи від руйнування і значно подовжить термін експлуатації обладнання. Таким чином, дотримуючись наведеного алгоритму дій при заморожуванні системи на зиму, Ви дбаєте про довгу і справну роботу автополива.